شماره تماس: ۳۲۶۶۵۶۵۳-۰۳۱ - ۰۹۳۶۸۷۸۴۷۷۳

در میان سایت های مختلف که لحظه به لحظه در حال افزایش هستند، سایت های خبری و طراحی سایت خبری از جمله پرمخاطب ترین نوع  محسوب می شوند ، زیرا جامعه به دریافت لحظه  ای اخبار و اطلاعات از طریق فضای مجازی بخصوص اینتزنت نیاز دارد اگرچه هنوز بسیاری از نشریات چاپی در اطراف به چشم می خورند اما تمرکز اصلی بیشتر ناشران خبر دامنه آنلاین است که نه تنها ارزان تر و پایدارتر است بلکه راهی بهتر و سریع تر جهت دسترسی خوانندگان خبر به عنوان عامل  ماندگاری و موفقیت نام برد، پس می توان با انتشار محتوای مناسب و طراحی جذاب، بازدیدکنندگان بسیاری را جذب کرد. در  بخش زیر امکانات و اصول سایت خبری که در طراحی سایت خبری موثر خواهند بود را بررسی خواهیم کرد.

 

1-استفاده از رنگ ها 

اکثر وب سایت های خبری از متن تیره در پس زمینه سفید استفاده می کنند. بدیهی است که این وب سایت ها حاوی حجم زیادی از محتوا هستند و قابلیت خوانایی مهم است. بعضی از وب سایت هایی که بعدا در این مقاله ذکر شد، از رنگ های تیره تر برای هدر ها و یا قسمت های صفحه خارج از محتوا استفاده می کنند. درصد زیادی از وب سایت های خبری نیز از آبی و قرمز علاوه بر سیاه یا خاکستری تیره برای متن استفاده می کنند. آبی برای سرفصل ها، عناوین مقاله ها و لینک ها بسیار رایج است. قرمز اغلب به عنوان یک رنگ تاکیدی استفاده می شود. برخی از وب سایت های خبری نیز از رنگ های دیگر در مکان های دیگر، مانند ناوبری، بصورت ترکیبی استفاده می کنند.

2-  سربرگ و قسمت های جانبی 

تمام این وب سایت ها باید درآمد تولید کنند و تبلیغات بنر در سربرگ ها یک منبع کلیدی درآمد هستند. برخی از وب سایت ها از تبلیغات بنر در تمام صفحات استفاده می کنند و برخی دیگر آگهی ها را در صفحه اصلی حذف می کنند اما در صفحات دیگر در بالای سربرگ نمایش داده می شوند.

 3. ناوبری 

اگر چه  استثناتی قابل توجه برای این روند وجود دارد، اغلب وب سایت های خبری منوی ناوبری اولیه خود را درست زیر هدر و بالاتر از محتوا قرار می دهند.

4- نمایش محتوا بصورت نواحی مشخص 

بسیاری از وب سایت های خبری از تب محتوا استفاده می کنند که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا مقالات محبوب، مقالات اخیر، بیشترین مقالات نظر داده شده و غیره را مشاهده  را در کمترین زمان پیدا کنند. این کار گاهی اوقات در نوار اسلاید  و در دیگر موارد در  ناحیه محتوا اصلی  استفاده می شود. اینگونه اجازه خواهیم داد تا کاربران بر محتوا و پیوندهایی که می بینند، کنترل بیشتری داشته باشند و می توانند فضای بیشتری را در طراحی با محتوای بیشتری در یک منطقه خاص در دسترس داشته باشند.

5- یکپارچه سازی رسانه های اجتماعی

مشاهده ویجت ها و دکمه های رای گیری در وبلاگ ها بسیار رایج است. در واقع، اکثر وبلاگ ها از آنها به صورت یک یا چند مورد استفاده می کنند. با این حال، اکثر وبسایت های خبری، از  آنها حرفه ای تر استفاده  می کنند. رایج است که بخش «اشتراک گذاری» در مقالات، بکار گرفته شود، اما دکمه های رای گیری به همان شیوه ای که در وبلاگ ها استفاده می شود قرار دارد، تعداد روزافزون وب سایت های خبری تأثیر رسانه های اجتماعی  مانند : توئتر ، اینستاگرام و..را به رسمیت می شناسند، و بصورت استاندارد در  صفحات درج می کنند.

 6- فرم نظرات

نظرات خواننده برای بسیاری از وب سایت ها یک عنصر مهم هستند، بسیاری از وب سایت های خبری به خوانندگان اجازه می دهند نظرات خود را منتشر کنند.

7- تبلیغات

کسب درآمد نیز یک عامل مهم برای وب سایت های خبری به شمار می آید و جالب است بدانید که چگونه آنها تبلیغات را در طراحی ادغام می کنند. در برخی موارد، تبلیغات به نوعی مزاحم و یا بیش از حد هستند، اما اکثر وب سایت های خبری قادر به استفاده از تبلیغات ، بدون تنزیل خوانندگان، به عنوان بخشی از محتوای موجود هستند.

8- سرعت بارگیری و باز شدن صفحات سایت

9- واکنش گرا و یا ریسپانسیو بودن سایت خبری

10- رتبه بندی و بهینه سازی سایت 

رتبه بندی سایت بر میزان درآمد تاثیر می گذارد. ناشران به طور فزاینده ای  در جست و جوی روش های بهینه سازی هستند و به شدت بر آن سرمایه گذاری می کنند .

11- تعریف سطوح کاربری برای افراد مانند : خبرنگاران ، سردبیر ، مدیران و... 

12- استفاده از سرویس خبری و ربات خبرخوان

13- چند رسانه ای بودن اخبار و استفاده از تصاویر گرافیکی جذاب ، صوت و موسیقی و یا ویدئو مناسب در طراحی سایت موثر است.

14- انتشار دقیق زمان خبر ،نویسنده خبر ، دسته خبر، تعداد بازدیدکنندگان ،منبع موثق

15- چند زبانه بودن سایت

16- دارا بودن بخش جداگانه برای گالری تصاویر و ویدئو ها  و آرشیو اخبار

17- امکان جست و جوی ساده و پیشرفته در سایت  در بازه زمانه دلخواه

18-   دارای ویرایشگر قوی ، امکان اضافه کردن، ویرایش و حذف محتوا و خبرها 

19- قابلیت گزینه ای جهت چاپ اخبار

20- در نظر گرفتن امنیت  و عدم نفوذ پذیری سایت 

 و بسیاری از امکانات دیگر

 

 همراهان گرامی شما می توانید با در نظر گرفتن مطلب طراحی وب سایت خبری که در بالا اشاره شد و داشتن دامنه و هاست مناسب به طراحی سایت خبری رایگان بپردازید و یا این کار را به تیم حرفه ای ارتباط گستران پویا بسپارید. ارتباط گستران پویا با در نظر گرفتن موارد ذکر شده به ایجاد و یا بروزرسانی سایت خبری شما سئو مناسب ، واکنش گرا بودن جهت ارتقا  رتبه توسط جست و جو گرهای گوگل می پردازد ، پس جهت راهنمایی و مشاوره با کارشناسان ما در تماس باشید. 

ورودی نامعتبر